Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seminarium Trójstronne

Data publikacji 30.07.2013

Centrum Szkolenia Policji w ramach porozumienia trójstronnego od roku 2005 bierze udział w projekcie „Międzykulturowych Spotkań Policjantów Niemiec, Francji i Polski”.

        Celem tego projektu jest zapoznanie młodych policjantów z funkcjonowaniem, organizacją i systemem szkolenia w policjach krajów w nim uczestniczących. Przedstawiciele Szkoły Policji w Nimes (Francja), Wyższej Szkoły Zawodowej dla Pracowników Administracji Publicznej w Güstrow (Niemcy), Stowarzyszenia Leo Lagrange (Francja), Fundacji Arbeit und Leben (Niemcy) oraz polskiej Policji corocznie odbywają tygodniowe seminaria tematyczne w poszczególnych krajach.

        W dniach 28.07–3.08.2013 r. gospodarzem przedmiotowego Seminarium jest Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Oprócz gości zagranicznych w przedsięwzięciu udział bierze 6 funkcjonariuszy z garnizonu mazowieckiego jak również 2 opiekunów z CSP. Polscy i zagraniczni uczestnicy seminarium zapoznają się z funkcjonowaniem wybranych jednostek Policji, w tym Komisariatu Rzecznego Policji, Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, Oddziału Prewencji Policji w Piasecznie i Lotnictwa Policji (Warszawa-Bemowo). Złożą również wizytę w Sejmie RP.

            W uroczystym rozpoczęciu Seminarium, które odbyło się 29.07.2013 r. w Międzynarodowym Centrum Szkoleń Specjalistycznych Policji,  udział wziął Komendant CSP insp. dr Roman Stawicki i Zastępca Komendanta ds. dydaktycznych insp. Jarosław Gałuszka.

R.Cedro

zdj. M.Mazewski ZSS 

Powrót na górę strony