Akurat w Sułkowicach

Data publikacji 18.07.2013

15 lipca br. do Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach przybyli niecodzienni goście – pani Joanna Korczak i jej pies rasy owczarek niemiecki o imieniu Akurat. Pani Joanna wylicytowała trzydniowy pobyt w ZKP podczas aukcji prowadzonej w ramach wspierania akcji Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pobyt w Zakładzie Kynologii Policyjnej był doskonałą okazją, aby przyjrzeć się z bliska pracy instruktorów, którzy zajmują się szkoleniem przewodników i tresurą psów służbowych. Zgodnie z programem wizyty, przed rozpoczęciem zajęć tresurowych, pies Pani Joanny - pięcioletni owczarek niemiecki – został poddany konsultacji weterynaryjnej. Kolejne dni przeznaczono na doradztwo w zakresie pielęgnacji oraz żywienia psa, prawidłowego wydawania komend, egzekwowania właściwego wykonywania ćwiczeń i aportowania. Nasi goście brali udział w zajęciach realizowanych na kursach specjalistycznych dla przewodników psów w kategorii patrolowo-tropiące, tropiące oraz do wyszukiwania zapachu zwłok ludzkich. Podczas zajęć pies uczestniczył w ćwiczeniach z zakresu posłuszeństwa ogólnego, pokonywania przeszkód oraz pracy węchowej w poszukiwaniu ukrytego przedmiotu. Akurat okazał się bardzo zdolnym i pracowitym uczniem.

Serdecznie dziękujemy Pani Joannie za wsparcie akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

tekst i zdjęcia Aleksandra Krześniak – ZKP