Egzamin na kartę rowerową

Data publikacji 25.06.2013

21 czerwca 2013 r. jedenastu uczniów ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 35 im. Noblistów Polskich S.T.O z Legionowa, przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową, który przeprowadzili policjanci z Zakładu Ruchu Drogowego – kom. Agnieszka Sałkowska, asp. sztab. Zenon Jagielski i st. asp. Marcin Zbrzeżny.

Dzieci musiały wykazać się m. in.: znajomością przepisów ruchu drogowego; wiadomościami z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej uczestnikom wypadków drogowych; znajomością wyposażenia i obsługi roweru.

Ponadto policjanci korzystając z wyposażenia samochodu przeznaczonego do działań profilaktyczno-edukacyjnych przygotowali tor sprawnościowy, który uczestnicy egzaminu pokonywali przestrzegając przepisów ruchu drogowego.

Pamiątkowe dyplomy wręczyła Kierownik Zakładu Ruchu Drogowego - mł. insp. Elżbieta Kołodziejska-Powalska.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Sałkowska - ZRD

Zdjęcia: Roman Majewski - WP