„Życie masz tylko jedno”

Data publikacji 24.06.2013

Moda na życie bez uzależnień – bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy. Do akcji „Ogólnopolska Noc Profilaktyki” włączyła się też legionowska młodzież działająca w ramach programu „Profilaktyka a Ty”. Punktualnie o godzinie 16.00, w czasie ogólnonarodowego zrywu „Wolnych Serc”, wśród wybijających wspólnie rytm serca byli również przedstawiciele Centrum Szkolenia Policji.

Legionowscy PAT-owcy przeszli ulicami miasta głosząc hasła m.in. „Żyj bez przemocy”, „Trzeźwy świat”, „Życie masz tylko jedno”, „Narkotyk = samotność”. Zaprezentowali też spektakl pt. „Poczekalnia”. Były także występy wokalne, często bardzo wzruszające, które poruszały problemy i dramat ludzi uzależnionych. Rozdawano ulotki o treściach informujących o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków, paleniem tytoniu, czy spożywaniem alkoholu. W akcję była zaangażowana młodzież z dwóch legionowskich szkół – Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej oraz z ZS nr 2 im. Królowej Jadwigi.

W przedsięwzięcie włączyły się: Urząd Miasta Legionowo, Komenda Powiatowa Policji w Legionowie, Centrum Szkolenia Policji oraz legionowska Straż Miejska.

Na zakończenie imprezy profilaktycznej, hymn PAT-u wspólnie z młodzieżą zaśpiewali: Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo Piotr Zadrożny, przedstawiciele Urzędu oraz Dyrekcja i pedagodzy z LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie.

hg

zdj. hg