Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Cała Polska Czyta Dzieciom”

Data publikacji 20.05.2013

W minioną środę słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego SZP – 1/13 spotkali się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Legionowie, gdzie w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” czytali bajki, baśnie i wiersze.

Tego typu spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Legionowa, to również możliwość przeprowadzenia szeroko rozumianych działań profilaktyczno – edukacyjnych. Policjanci w trakcie spotkania przypomnieli o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji. 

W spotkaniu uczestniczyła maskotka CSP, z którą każde dziecko chciało zrobić sobie zdjęcie.Wiele emocji wśród dzieci wzbudził policyjny radiowóz. Dzieci mogły usiąść za kierownicą radiowozu, przymierzyć kamizelkę ochronną, kask, tarczę i chociaż przez chwilę poczuć się jak policjanci.

Koordynatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia był nauczyciel policyjny Zakładu Służby Prewencyjnej podkom. Marceli Śmiałek

Serdecznie dziękujemy słuchaczom szkolenia zawodowego podstawowego SZP – 1/13, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w powyższą inicjatywę.

podkom. Marceli Śmiałek

zdj. podkom. Roman Majewski

Powrót na górę strony