Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odwiedzili nas uczniowie klas policyjnych

Data publikacji 17.05.2013

Dzisiejszy Dzień Otwarty Centrum Szkolenia Policji połączony z „Turniejem wiedzy o bezpieczeństwie oraz sprawności fizycznej” dostarczył dużo emocji i niezapomnianych wrażeń młodzieży klas policyjnych ze szkół, z którymi CSP podpisało porozumienie o współpracy.

     Po powitaniu grup uczniowskich przez Komendanta Centrum Szkolenia Policji insp. dr. Romana Stawickiego cztery drużyny przystąpiły do pisania testu wiedzy. Pozostała młodzież obserwowała w tym czasie pokaz tresury psów służbowych, a następnie pokaz techniki jazdy motocyklem służbowym. Grupa miała też okazję obejrzeć zabezpieczenie miejsca zdarzenia drogowego oraz stoisko ze sprzętem wykorzystywanym w czasie działań zespołowych Policji podczas przywracania porządku publicznego w trakcie imprez masowych.

     Później przyszedł czas na dopingowanie drużynom uczestniczącym w drugim etapie turnieju – teście sprawności fizycznej. Pokonanie sprawnościowego toru przeszkód nie sprawiało większych trudności zawodnikom.

     W czasie, kiedy komisja sumowała punkty z poszczególnych etapów turnieju, zaplanowano spotkanie z przedstawicielami fundacji „Afryka Inaczej”, współpracującej z CSP w zakresie edukacji słuchaczy.

     W końcu nadszedł długo wyczekiwany moment – ogłoszenie wyników końcowych „Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie oraz sprawności fizycznej”. Przedstawiały się one następująco:

                Klasyfikacja drużynowa

-          I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Komornicy;

-          II miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920 Roku w Urlach;

-          III miejsce – Zespół Szkół Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Jastrzębiu Zdroju;

-          IV miejsce – Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 2 w Warszawie.

Klasyfikacja indywidualna

-          I miejsce – Szymon Banaszek – Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920 Roku w Urlach;

-          II miejsce (ex aequo)

           Eryk Moniński – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Komornicy oraz Daniel Kobylański i Michał Ziętek – Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 2 w Warszawie;

-          III miejsce (ex aequo)

           Adrian Adamski – Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 2 w Warszawie oraz Patrycja Szymańska i Rafał Szymański – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Komornicy.

     Serdecznie gratulujemy uczestnikom turnieju! Sądzimy, że udało nam się w interesujący sposób zaprezentować szkołę i wszyscy uczestnicy dzisiejszego spotkania wyjechali z miłymi wspomnieniami.

     Dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom, pracownikom i słuchaczom Centrum Szkolenia Policji za zaangażowanie w przygotowanie Dnia Otwartego szkoły!

hg

zdj. Mariusz Mazewski ZSS

Powrót na górę strony