Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Mistrzowie Dryblingu”

Data publikacji 17.05.2013

W dniach 15-16 maja br. w Centrum Szkolenia Policji, w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Mistrzowie Dryblingu” koordynowanego przez Goethe-Instytut z siedzibą w Warszawie, gościły 4 kilkudziesięcioosobowe grupy uczniów klas gimnazjalnych z terenu m. st. Warszawy.

   

     Projekt, poprzez aktywność sportową ma motywować uczniów do nauki języka niemieckiego. Stwarza ponadto możliwość międzynarodowej uczniowskiej wymiany oraz naukowych wyjazdów w ramach współpracy polsko-niemieckiej.

     Zapoczątkowana współpraca pomiędzy Goethe-Instytut i Centrum Szkolenia Policji objęła miedzy innymi zapoznanie uczniów z historią oraz obecną działalnością Centrum Szkolenia Policji, połączoną ze zwiedzaniem Izby Tradycji. W dalszej części pobytu uczniowie zostali zapoznani z zadaniami i obowiązkami Policji w czasie zabezpieczania masowych imprez sportowych oraz z międzynarodową współpracą w tym zakresie, rolą i zadaniami spottersów w zabezpieczaniu masowych imprez sportowych, a także z zadaniami i funkcjami Policyjnego Centrum Dowodzenia w czasie realizacji operacji HAT TRICK 2012, zabezpieczającej EURO 2012.

     Ostatnim etapem wizyty był pokaz sprzętu i wyposażenia policjantów kierowanych do zabezpieczenia imprez masowych połączony ze zwiedzaniem Policyjnego Centrum Dowodzenia.

 

 

podinsp. Leszek Dyduch ZSP

zdj. Mariusz Mazewski ZSS

Powrót na górę strony