Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji 15.05.2013

11 maja 2013 r. na warszawskim Bemowie odbył się piknik z okazji Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod hasłem „Bezpieczeństwo pieszych – niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w miastach”. Wśród uczestników przedsięwzięcia byli też policjanci z Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji.

     Przygotowali pokaz z zakresu techniki bezpiecznej jazdy motocyklem służbowym. Po pokazie instruktorzy zaproponowali uczestnikom imprezy udział w konkursie na najwolniejszy przejazd, co okazało się niełatwym zadaniem.

     Dużym zainteresowaniem cieszył się samochód wyposażony w wideo rejestrator. Najmłodsi uczestnicy pikniku z zaciekawieniem oglądali wyposażenie pojazdu przeznaczonego do działań profilaktyczno-edukacyjnych – znaki drogowe, czy sygnalizator świetlny.

     Piknik z okazji Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego okazał się dobrym i atrakcyjnym sposobem popularyzowania bezpiecznych zachowań na drodze.

     W akcję zaangażowani byli: asp. Justyna Setniewska, asp. Robert Doliński, asp. Marian Łojek, mł. asp. Janusz Kozłowski, mł. asp. Rafał Pasteczka i sierż. sztab. Piotr Bańka – nauczyciele policyjni ZRD CSP.

hg

zdj. Robert Doliński ZRD

Powrót na górę strony