Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie godzimy się na agresję

Data publikacji 10.05.2013

Co powoduje, że zachowujemy się agresywnie? Jakie są negatywne skutki zachowań agresywnych? Jakie są konsekwencje prawne stosowania przemocy? Na te i inne pytania uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Legionowie odpowiadał podkom. Marceli Śmiałek, nauczyciel policyjny Zakładu Służby Prewencyjnej Centrum Szkolenia Policji.

     W spotkaniu zorganizowanym 8 maja br. uczestniczyło około 150 uczniów klas 5 i 6 Szkoły Podstawowej. Głównym tematem zajęć była odpowiedzialność nieletnich w przypadku złamania prawa. Młodzi słuchacze dowiedzieli się czym jest przemoc i jakie może przybierać formy, a także do jakich instytucji lub osób może zgłosić się osoba będąca świadkiem przemocy lub posiadająca informację o tym, że ktoś jest krzywdzony.

     Na zakończenie spotkania uczniowie mieli okazję do zadawania pytań na temat właściwych postaw i zachowań, które ustrzegą ich przed odpowiedzialnością za czyny naruszające przepisy prawa oraz na temat środków, jakie może zastosować sąd rodzinny i nieletnich w sytuacji popełnienia czynu karalnego.

 

Tekst i zdjęcia Marceli Śmiałek ZSP

Powrót na górę strony