Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.”

Data publikacji 14.01.2013

Jak co roku Centrum Szkolenia Policji wspomagało akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na licytację wystawiliśmy trzydniowy pobyt z psem w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, udział w dwudniowych zajęciach z zakresu samoobrony w Zakładzie Interwencji Policyjnych oraz czterogodzinne zajęcia z zakresu doskonalenia techniki jazdy samochodem osobowym.

     Była też publikacja ilustrująca historię i działalność Centrum Szkolenia Policji, a także kubek z logo CSP.

     Aukcje prowadzone były w dwóch legionowskich szkołach – w Zespole Szkół przy ul. Zegrzyńskiej i Społecznej Szkole Podstawowej nr 35 im. Noblistów Polskich S.T.O oraz w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Włodzimierza Wolskiego w Serocku.

     Oprócz aukcji zorganizowaliśmy ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, można było też wziąć udział w odwzorowywaniu śladów linii papilarnych. Najmłodsze dzieci uczestniczyły w grach i zabawach z wykorzystaniem wyposażenia samochodu specjalistycznego typu furgon przeznaczonego do działań profilaktyczno – edukacyjnych.

     Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy uczestniczyć w XXI Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i  pomóc w zbieraniu funduszy niezbędnych „dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.”

     Słowa podziękowania kierujemy do nadkom. Sławomira Ronowicza, mł. asp. Beaty Krzemień i st. sierż. Elizy Ostrowskiej z Zakładu Szkoleń Specjalnych, asp. Roberta Dolińskiego i mł. asp. Rafała Pasteczki z Zakładu Ruchu Drogowego oraz mł. insp. Pawła Dudkowskiego z Wydziału Prezydialnego, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w przebieg XXI Finału WOŚP.

hg

zdj. Sławomir  Ronowicz ZSS,

Paweł Dudkowski, Hanna Grochowska WP

Powrót na górę strony