Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki w sieci

Data publikacji 03.01.2013

Bardzo dobrze układa się współpraca Centrum Szkolenia Policji z placówkami oświatowymi miasta i gminy Legionowo w zakresie poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Nauczyciele policyjni systematycznie realizują przedsięwzięcia szkoleniowe o tematyce proponowanej przez dyrektorów szkół oraz przedszkoli. Ostatnie spotkanie odbyło się w Przedszkolu Integracyjnym nr 5 w Legionowie i dotyczyło „Bezpiecznego Internetu”.

     Podkom. Katarzyna Bakalarczyk-Burakowska (nauczyciel policyjny Zakładu Służby Kryminalnej CSP) wyjaśniła dzieciom co to jest Internet, jak działa i w jaki sposób, korzystając z niego, należy dbać o swoje bezpieczeństwo. Zajęcia były realizowane metodami aktywizującymi, a więc przy ogromnym zaangażowaniu maluchów. Nie było to łatwe zadanie. Dwudziestu sześcioletnich uczestników spotkania było bardzo zainteresowanych tematem i zadawało mnóstwo pytań. Jednak naszej koleżance udało się rozwiać wszystkie wątpliwości przedszkolaków.

     Warto przypomnieć, że Internet jest m.in. świetnym narzędziem edukacji, ma też istotny wpływ na kształtowanie osobowości lecz jednocześnie może się stać zagrożeniem społeczno-wychowawczym. W Internecie bowiem znajdują się również treści, z którymi dziecko nie powinno mieć styczności. Dlatego też, jak najwcześniej należy zacząć edukację na temat bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni.

 

hg

zdj. Ewa Galej – nauczyciel, Przedszkole Integracyjne nr 5 w Legionowie

Powrót na górę strony