Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelcy Centrum Szkolenia Policji znowu najlepsi.

Data publikacji 20.12.2012

W dniu 13 grudnia br. na strzelnicy KGP przy ul. Iwickiej w Warszawie odbył się II Ogólnopolski Maraton Strzelecki Funkcjonariuszy i Żołnierzy o Puchar Szefa CBA.

        Na zawody przybyły reprezentacje służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych, w tym Policji, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służby Więziennej i Biura Ochrony Rządu. Łącznie rywalizowało 40 zawodników w dwuosobowych drużynach.

      Wszyscy uczestnicy zawodów zmagali się z dość dużą jak na zawody strzeleckie liczbą konkurencji. Większość strzelań było typowo bojowych, tzn. szybko i w bardzo krótkim czasie: od 7 do 50 sekund z odległości od 6 do 25 metrów. Jedna z ciekawszych konkurencji polegała na oddaniu 4 strzałów na siedząco z prawej i lewej ręki, z pistoletu, który należało uprzednio wziąć ze stolika i podpiąć do niego magazynek. Były również strzelania z dobiegiem, w marszu do przodu i do tyłu, leżąc, jak również do balonika, którego zestrzelenie pozwalało na kontynuowanie konkurencji.

Centrum Szkolenia Policji reprezentowały drużyny w składzie:

CSP I

podinsp. Grzegorz Zipper

mł. asp. Hubert Kowalik

CSP II

podkom. Piotr Senderski

asp. sztab. Marek Walczak

Zarówno drużynowo jak i indywidualnie reprezentacja naszej szkoły nie miała sobie równych.

I miejsce drużynowo zdobyła reprezentacja w składzie Grzegorz Zipper i Hubert Kowalik,
I miejsce indywidualnie zdobył Grzegorz Zipper.

Pierwsze miejsca w obu kategoriach zostały nagrodzone pucharami wręczonymi osobiście przez Dyrektora Biura Kadr i Szkolenia CBA.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Grzegorz Zipper/ fot. Jan Dobrzyjałowski , Piotr Senderski 

Powrót na górę strony