Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo przedszkolaka

Data publikacji 10.12.2012

Funkcjonariusze Centrum Szkolenia Policji systematycznie prowadzą działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy Legionowo oraz powiatu Legionowskiego. Tym razem policjanci Zakładu Ruchu Drogowego spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 3 w Legionowie.

     Kom. Andrzej Przekaziński i asp. Dariusz Szymanik opowiedzieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i do domu. Objaśnili zasady przechodzenia przez jezdnię w sytuacji, kiedy działa sygnalizacja świetlna oraz gdy ruchem kieruje policjant. Przypomnieli również o obowiązku przypinania się pasami w czasie jazdy samochodem i oczywiście udzielili odpowiedzi na tysiące pytań. Przedszkolaki były ogromnie zainteresowane tarczą do zatrzymywania pojazdów – każdy chciał ją potrzymać choć przez krótką chwilę. Duże zaciekawienie wzbudziło również wyposażenie samochodu edukacyjnego Renault Master. Kolorowe znaki drogowe i „prawdziwa” sygnalizacja świetlna okazały się niesamowitą atrakcją!

     Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały naklejki odblaskowe „Bezpieczna droga z radami Spongeboba”.

     Mamy nadzieję, że spotkanie było interesujące i jednocześnie pomocne najmłodszym w bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

 

hg

zdj. A. Przekaziński ZRD

Powrót na górę strony