Przedszkolak wie jak ratować życie

Data publikacji 29.11.2012

W ramach spotkań profilaktycznych policjantki z Zespołu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Zakładu Szkoleń Specjalnych mł. asp. Beata Krzemień i mł. asp. Magdalena Morawska 28 listopada 2012 roku spotkały się z dziećmi z Przedszkola nr 6 przy ulicy Broniewskiego 3 w Legionowie.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa i udzielaniem pierwszej pomocy.

Podczas pokazu zapoznano uczestników z zasadami postępowania w sytuacji zagrożenia życia. Dzieci uczyły się wzywania pomocy z wykorzystaniem numerów alarmowych i prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem Automatycznego Zewnętrznego Defibrylatora. Następnie ćwiczyły układanie osoby w pozycji bezpiecznej.

Policjantki udzielały też odpowiedzi na zadawane przez dzieci pytania dotyczące zasad udzielania pomocy.

Beata Krzemień ZSS

zdj. Mariusz Mazewski ZSS