Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsze spotkanie w ramach projektu „Policjant XXI wieku- twórcze metody oddziaływań” – już za nami !

Data publikacji 16.11.2012

CSP – godziny popołudniowe, gwar słuchaczy biorących udział w przedsięwzięciu. Frekwencja, tak jak w dniu inauguracji projektu tj. 6 listopada 2012 r., przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

      Jego innowacyjność sprawiła, że wszyscy słuchacze, którzy zadeklarowali wcześniej swój udział przybyli na warsztaty, ciekawi tego co ich czeka….  Oto w CSP mają nabywać wiedzę i umiejętności z dziedzin, które na pozór są niezwykle odległe od rzemiosła policyjnego, zaś w praktyce mogą okazać się pomocne.

 O godz. 16.30,  sala pękała w szwach !!!

        15 listopada - Psychologowie CSP, współorganizatorzy z Pedagogium - Wyższej Szkoły Nauk Społecznych oraz zaproszeni goście, rozpoczęli cykl warsztatów będących pierwszą częścią realizowanego projektu. Równocześnie zaczęły się spotkania podczas których uczestnicy zgłębiali następujące obszary:

- trening komunikacji i sposoby radzenia sobie ze stresem,

- trening aktorski, analiza tekstu, elementy emisji głosu,

- aktorskie improwizacje, technika i wyrazistość mowy.

Wśród wielu planowanych spotkań znajdą się też zajęcia z dramy i plastyki ruchu. Intencją organizatorów jest by każdy z uczestników mógł nabyć te same umiejętności i wziąć udział w warsztatach ze wszystkimi prowadzącymi, dlatego też grupy będą podlegać rotacji podczas każdego z kolejnych spotkań. Planowane są także zajęcia z dramy i plastyki ruchu.

            Poza organizatorami – Psychologami z CSP nadkom. dr Iwoną Klonowską-Senderską i st.post. Kamilą Sitkowską zajęcia prowadziły: dr Karina Szafrańska – aktor, wykładowca Pedagogium i Dorota Furman – choreograf, wykładowca Pedagogium oraz Linda Wawrzyniak, Anna Jurkowska i Natalia Kliszczyk – absolwentki Wydziału aktorskiego. Spośród grupy 120 uczestników, wiele osób zgłosiło akces do wzięcia udziału w drugiej części projektu, której zwieńczeniem będzie wystawienie spektaklu o charakterze profilaktycznym.

 

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które  odbędzie się już w przyszły czwartek 22 listopada.

 

 

 

 

Iwona Klonowska-Senderska

zdj. Roman Majewski

autorzy filmu: Piotr Maciejczak i Konrad Bucholc KSP

Powrót na górę strony