Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant XXI wieku

Data publikacji 08.11.2012

W Centrum Szkolenia Policji rozpoczęła się realizacja nowatorskiego projektu pod nazwą „Policjant XXI wieku – twórcze metody oddziaływań”. Deklarację udziału w projekcie złożyło blisko 120 słuchaczy.

      Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie skierowane do słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego. Będzie realizowane w formie warsztatów psychologicznych i treningu umiejętności społecznych przez psychologów CSP i wykładowców Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych.

      Projekt składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie słuchacze nabędą wiedzę i umiejętności z zakresu autoprezentacji, komunikacji interpersonalnej i kreowania wizerunku. Drugim etapem będzie wystawienie sztuki o charakterze profilaktycznym, na podstawie scenariuszy PAT. Przedsięwzięcie wspiera insp. Grzegorz Jach - Naczelnik Wydziału Promocji Policji KGP. Pan Inspektor udostępnił organizatorom scenariusz sztuki, która na przełomie lutego i marca 2013 roku będzie finalizowała projekt.

      W spotkaniu inaugurującym projekt uczestniczył Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Jarosław Gałuszka oraz osoby, które będą prowadzić zajęcia: Pani dr Karina Szafrańska (nauczyciel akademicki, aktorka, prezenterka telewizyjna), Pani Linda Wawrzyńczak i Pani Natalia Kliszczak – absolwentki wydziału aktorskiego, studentki logopedii. Ponadto zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu przyjęli: Pani Dorota Jawor-Przybyszewska – choreograf, nauczyciel akademicki oraz Pan Dariusz Niebudek, jeden z najpopularniejszych aktorów na Śląsku, debiutujący niegdyś w „Metrze” Janusza Józefowicza. Zajęcia z uczestnikami projektu będą realizować także psychologowie CSP – nadkom. dr Iwona Klonowska-Senderska i st. post. Kamila Sitkowska.

 

 

hg /Zespół Psychologów CSP

zdj. Mariusz Mazewski ZSS

  • autor zdjęcia Monika Kaiser-Maciejczak KGP
Powrót na górę strony