Obchody Święta Policji

Data publikacji 17.07.2012

Wręczenie nagród, medali i odznaczeń oraz aktów mianowania na wyższe stopnie i stanowiska służbowe towarzyszyły wewnętrznym obchodom Święta Policji w CSP. W drugiej części uroczystości zaprezentowano nowo wybudowany zespół strzelnic.

W uroczystości oprócz funkcjonariuszy, pracowników i słuchaczy Centrum Szkolenia Policji uczestniczyli zaproszeni goście, m.in.: Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. dr hab. Arkadiusz Letkiewicz, Dyrektor Biura Logistyki Policji KGP insp. Grzegorz Matuszewski, Prezydent Miasta Legionowo Pan Roman Smogorzewski oraz osoby reprezentujące inne jednostki Policji i służby mundurowe. Nie zabrakło też przedstawicielifirm i instytucji zaangażowanych w realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą „Budowa zespołu strzelnic na terenie CSP w Legionowie”.

Obchody święta rozpoczęły się od wystąpienia Komendanta Centrum Szkolenia Policji insp. dr. Romana Stawickiego. Później nastąpiło wręczenie medali i odznaczeń oraz aktów mianowania na wyższe stopnie (37 osób) i stanowiska służbowe (23 osoby).

Wśród wyróżnionych znalazły się osoby, które za profesjonalizm i wzorowe wykonywanie obowiązków związanych z operacją policyjną „HAT TRICK 2012”, otrzymały nagrody Ministra Spraw Wewnętrznych i Komendanta Głównego Policji.

Była też grupa policjantów uhonorowana odznakami Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Kolejny etap uroczystości to prezentacja nowoczesnego zespołu strzelnic. Ze względu na zastosowane materiały zwiększające bezpieczeństwo i nowatorskie rozwiązania technologiczne, oddany do użytku zespół strzelnic jest jedynym tego typu obiektem policyjnym w Polsce i prawdopodobnie jednym z najnowocześniejszych w Europie.

Dzisiejsze obchody Święta Policji stanowiły doskonałą sposobność do złożenia funkcjonariuszom, pracownikom, a także słuchaczom CSP serdecznych życzeń oraz wyrazów uznania za ich osiągnięcia.

hg

zdj. Mariusz Mazewski ZSS.