Komisja sejmowa w Centrum Szkolenia Policji

Data publikacji 22.05.2012

W Centrum Szkolenia Policji odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, posłowie, w tym członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. służb mundurowych, przedstawiciele Komendy Głównej Policji, a także zaproszeni goście.

Posiedzenie komisji zdominowały dwa zagadnienia - informacja o przygotowaniu służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych (Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu) do zapewnienia bezpieczeństwa podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 oraz informacja Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli gromadzenia, przetwarzania i udostępniania informacji dotyczących bezpieczeństwa imprez masowych.
    Uczestnicy posiedzenia zwiedzili też Policyjne Centrum Dowodzenia, obejrzeli specjalistyczny sprzęt pozostający na wyposażeniu Policji oraz obiekty sportowe i akademiki, w których będą zakwaterowani funkcjonariusze z oddziałów prewencji biorący udział w zabezpieczeniu EURO 2012.

Hanna Grochowska
zdj. Mariusz Mazewski ZSS