Służba w Policyjnym Centrum Dowodzenia

Data publikacji 15.05.2012

W poniedziałek, w Centrum Szkolenia Policji, obsada Policyjnego Centrum Dowodzenia spotkała się na odprawie służbowej z I Zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofem Gajewskim oraz z Dyrektorami wybranych Biur KGP.

W czasie odprawy przedstawiono m.in. strukturę Sztabu Dowódcy Operacji oraz zasady dowodzenia operacją, wskazano też zakres i cel działania Policyjnego Centrum Dowodzenia.
      Uczestników spotkania zapoznano z regulaminem pobytu w Centrum Szkolenia Policji, a także regulaminem PCD.
      Omówiono zasady funkcjonowania oraz obieg dokumentów w kancelarii tajnej i jawnej.
    W programie odprawy znalazło się też szkolenie z zakresu bhp i ppoż., udzielono instruktażu dotyczącego zasad postępowania powypadkowego i szkodowego.
      Omówiono system pełnienia służby i pracy w PCD.
      Już od jutra pełna gotowość do działań – rozpoczynamy służbę w Policyjnym Centrum Dowodzenia!

Hanna Grochowska
zdj. Mariusz Mazewski ZSS