Budowa Zespołu strzelnic zakończona!

Data publikacji 08.05.2012

25 kwietnia 2012 r., Centrum Szkolenia Policji uzyskało pozwolenie na użytkowanie kompleksu zespołu strzelnic mieszczącego się na terenie szkoły.

W I etapie został wybudowany piętrowy, niepodpiwniczony obiekt administracyjno – szkoleniowy. Znajdowały się w nim pomieszczenia do zajęć dydaktycznych z zakresu szkolenia strzeleckiego, taktyki i technik interwencji, a także pomieszczenia biurowe i techniczne z zapleczem sanitarno – socjalnym oraz osie do ćwiczeń strzeleckich:
•    oś A częściowo zakryta – 50 m, 10-cio stanowiskowa,
•    oś B zakryta – 25 m, 10-cio stanowiskowa,
•    oś C zakryta – 25 m, 10-cio stanowiskowa,
•    oś strzelnicy interaktywnej W – 10 m wraz z zapleczem socjalnym i technicznym,
•    strzelnica odkryta – 25 m, która została oddana jako odrębna część zadania inwestycyjnego w 2010 r.
W II etapie wybudowano strzelnicę taktyczną. Cały obiekt posiada instalacje centralnego ogrzewania, wodno – kanalizacyjne, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, a także elektryczne, teletechniczne oraz przeciwpożarowe.

Parametry budynku:
powierzchnia całkowita – 5 477,55 m2
powierzchnia użytkowa – 4 627,98 m2
kubatura – 31 191,11 m3

Na całkowity koszt zadania – 42 968 192,80 zł – złożyło się wykonanie dokumentacji projektowej oraz niezbędnych opracowań technicznych, wykonanie robót budowlanych, a także zakup pierwszego wyposażenia specjalistycznego, kwaterunkowego i teletechnicznego.

źródło - Wydział Inwestycji i Remontów CSP
                                                                                                                                                 zdj. Mariusz Mazewski ZSS