Data publikacji 28.02.2007

Dzisiaj w CSP rozpoczęło się szkolenie dla służb logistycznych policyjnych szkół. Naczelnicy wydziałów, księgowi i kierownicy komórek organizacyjnych będą przygotowywać się do nowych zadań wynikających z Ustawy o modernizacji Policji. Uczestników przywitali Komendant CSP insp. Jacenty Bąkiewicz i jego zastępca ds. Logistyki  kom. Piotr Kucia.

Ustawa o modernizacji Policji nakłada na naszych logistyków obowiązek przygotowania się do niezbędnych zadań oraz potrzebę umiejętności poruszania się w sferze nowych regulacji prawnych. Problem ten dotyczy zarówno finansów publicznych jak również tworzenia i realizowania planów przedsięwzięć inwestycyjnych czy umiejętnego zarządzania. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, z inicjatywy Komendanta CSP opracowano program szkolenia dla kierowników służb logistycznych. Program ten, dedykowany jest szkołom policyjnym obejmując specyfikę tych jednostek. Policyjni logistycy zostaną wprowadzeni w zagadnienia przez wykładowców Centrum Edukacji Ekspert. W szkoleniu, które trwać będzie od dzisiaj przez trzy dni, uczestniczy 26-ciu przedstawicieli wszystkich policyjnych szkół w Polsce. Poznają oni w tym czasie tajniki i szczegóły, niezbędne do prawidłowego wykonywania swoich zadań w świetle nowych regulacji prawnych, związanych z dyscypliną finansów publicznych, zmianami w zakresie zamówień publicznych, zawieraniem, zabezpieczaniem i wykonywaniem umów. Szkolenie obejmie wiele innych tematów, nad którymi zwykle nie zastanawiają się policjanci w służbie, a które są nam wszystkim tak bardzo potrzebne do prawidłowego funkcjonowania naszych jednostek, a tym samym lepszych warunków dla nas samych i przede wszystkim dla słuchaczy, którzy przybyli do naszych szkół, aby lepiej spełniać swój obowiązek wobec obywateli.

Anna Galant rzecznik CSP

zdjęcia Marzena Ziemak ZTK CSP