Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Co się dzieje w Policyjnym Centrum Dowodzenia

Data publikacji 29.03.2012

Policyjne Centrum Dowodzenia cieszy się nieustannym zainteresowaniem. Tylko w ciągu kilku ostatnich dni odwiedziły je cztery zagraniczne delegacje. Główny ośrodek, który będzie zarządzał działaniami policyjnymi w czasie Turnieju Finałowego UEFA EURO 2012 zbiera same pochlebne opinie.

           Tym razem z zadaniami oraz funkcjami Centrum Dowodzenia Operacją i Wymiany Informacji zapoznali się oficerowie łącznikowi Policji niemieckiej, a także policjanci z Wielkiej Brytanii, którzy w czasie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 będą tu pracowali.

            Policyjne Centrum Dowodzenia zostało też zaprezentowane ekspertom z francuskiej jednostki Compagnies Républicaines de Sécurité, w tym szefowi jednostki CRS Okręgu Południowo-Wschodniego.

            Ostatnią delegacją, która wyraziła zainteresowanie odwiedzeniem obiektu była grupa ekspertów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej.

            Goście, którzy w czasie Mistrzostw będą zaangażowani w pracę, w PCD obejrzeli również przygotowane dla nich zaplecze logistyczne – ocena wypadła bardzo dobrze!

            A już od 2 kwietnia br., rozpoczynają się kolejne warsztaty szkoleniowe dla policjantów przewidzianych do realizacji zadań w strukturze PCD. Jeszcze dwie edycje i 27 kwietnia br., cykl szkoleń zostanie zakończony.

Hanna Grochowska

zdj. Mariusz Mazewski ZSS 

Powrót na górę strony