Przygotowania legionowskich uczniów do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data publikacji 29.03.2012

28 marca br. szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie, pod czujnym okiem kadry z Centrum Szkolenia Policji oraz swoich wychowawców, rozpoczęli przygotowania do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Policjanci Zakładu Ruchu Drogowego CSP omówili zasady ruchu pieszych i rowerzystów, wybrane znaki drogowe, sytuacje w ruchu drogowym, w tym tzw. skrzyżowania oraz zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ponadto funkcjonariusze korzystając z wyposażenia samochodu przeznaczonego do działań profilaktyczno-edukacyjnych, przygotowali tor sprawnościowy, którego elementy stanowiły m.in.: równoważna, tarka, ósemka, rynna oraz slalom z ograniczeniem.

Tor wzbudził ogromne zainteresowanie również wśród młodszych dzieci, które dzielnie podejmowały próby jego pokonania.

Agnieszka Sałkowska ZRD

zdj. - ze zbiorów SZP nr 1 w Legionowie