Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja na 100 dni przed EURO 2012

Data publikacji 28.02.2012

Dziś zaprezentowano Centrum Dowodzenia Operacją i Wymiany Informacji, główny ośrodek zarządzający działaniami policyjnymi w czasie Turnieju Finałowego UEFA EURO 2012, mieszczący się na terenie Centrum Szkolenia Policji. Z tej okazji, z dziennikarzami spotkał się Minister Spraw Wewnętrznych Jacek Cichocki i Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

           Koszt przygotowania ośrodka, który powstał na bazie obiektów CSP wyniósł 18.517.755 złotych. Jego głównym zadaniem będzie koordynacja działań prowadzonych przez Policję oraz współpraca i wymiana informacji w szczególności międzynarodowej, w czasie EURO 2012.

           Pracownikami Centrum Dowodzenia Operacją będą policjanci z CSP w Legionowie, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, KGP i komend wojewódzkich Policji.

           Oprócz funkcjonariuszy Policji w CDO pracować będą funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Ochrony Kolei oraz przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

           W strukturze Centrum Wymiany Informacji zadania realizować będą również oficerowie zagranicznych sił wspierających działania polskiej Policji, które zostały zaproszone do współpracy na mocy międzynarodowych uregulowań.

Hanna Grochowska (na podstawie materiałów KGP)

                                                                                                                                                         zdj. Mariusz Mazewski

Powrót na górę strony