Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pożegnali Centrum Szkolenia Policji

Data publikacji 28.02.2012

Na zaopatrzenie emerytalne przeszło trzech funkcjonariuszy Centrum Szkolenia Policji – podinsp. Piotr Badura, asp. sztab. Włodzimierz Wiącek i asp. Rafał Słomka. Pożegnali ich Komendanci szkoły i kierownicy komórek organizacyjnych.

           Podinsp. Piotr Badura służbę w Policji pełnił od 1985 roku. Pracę w Centrum Szkolenia Policji rozpoczął w 1997. Był nauczycielem policyjnym Zakładu Służby Kryminalnej. Realizował zajęcia dydaktyczne z zakresu informatyki i funkcjonowania systemów informatycznych w Policji oraz dorobku prawnego Schengen, na kursach i szkoleniach zawodowych. Prowadził też kursy doskonalenia zawodowego lokalnego dla kadry CSP.Autor wielu publikacji, m.in. na temat systemów informatycznych.            

Asp. sztab. Włodzimierz Wiącek, w służbie od 1984 roku. Posiada uprawnienia nurka-instruktora MSWiA oraz uprawnienia światowych organizacji nurkowych, takich jak PADI, SSI, czy CMAS. Współautor programów nauczania w tym zakresie. Asp. sztab. Włodzimierz Wiącek może pochwalić się również uprawnieniami „instruktora wysokościowego”. W czasie służby pełnionej w Zespole Minersko-Pirotechnicznym Zakładu Szkoleń Specjalnych uczestniczył w zabezpieczeniach wizyt  wielu osobistości. Do wykonywania zadań zawodowych w dziedzinie rozpoznania minersko-pirotechnicznego przygotował ponad 2000 policjantów, a blisko 1000 w zakresie samodzielnego prowadzenia działań minersko-pirotechnicznych, jak również śledztwa po wybuchu. W 2011 roku odznaczony medalem za długoletnia służbę.

            Asp. Rafał Słomka, nauczyciel policyjny Zakładu Służby Prewencyjnej. W Policji od 1996 roku. Specjalizował się w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z zakresu policyjnych systemów łączności. Opracował środki dydaktyczne stosowane na zajęciach z wykorzystaniem terminali mobilnych i GPS.

            Wszystkim kolegom życzymy spełnienia marzeń oraz wielu radości.

Hanna Grochowska

Zdj. Mariusz Mazewski ZSS  

Powrót na górę strony