Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostatni dzień w mundurze

Data publikacji 17.02.2012

Dwie policjantki Centrum Szkolenia Policji – asp. szt. Beata Porębska z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach i asp. Wiesława Szybowska z Zakładu Szkoleń Specjalnych przeszły na zaopatrzenie emerytalne.

           Asp. szt. Beata Porębska służbę w Policji rozpoczęła w 1995 r. Zajmowała stanowisko instruktora w ZKP w Sułkowicach. Prowadziła zajęcia dydaktyczne z zakresu tresury praktycznej psów służbowych na kursach specjalistycznych dla przewodników psów do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz na kursach specjalistycznych dla przewodników psów patrolowo-tropiących. Należała do grona najbardziej doświadczonych instruktorów ZKP. Wielokrotnie brała udział w testowaniu i pokazach sprawności użytkowej psów służbowych.

            Asp. Wiesława Szybowska, od 1986 roku w Policji. Całą swoją karierę zawodową związała z pracą na rzecz ochrony zdrowia funkcjonariuszy. Instruktor Zespołu Pomocy Przedmedycznej ZSS. Posiada tytuł Ratownika Medycznego. Zabezpieczała pod kątem medycznym wiele przedsięwzięć organizowanych na terenie CSP oraz zajęcia dydaktyczne realizowane na poligonie – kursy specjalistyczne w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego, w zakresie prowadzenia śledztwa po wybuchuoraz neutralizacji urządzeń i materiałów wybuchowych. Stale podnosiła swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w wielu kursach specjalistycznych.

            Nasze koleżanki pożegnali: Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Jarosław Gałuszka i Kierownik Zakładu Szkoleń Specjalnych mł. insp. Robert Rodziewicz.

            Życzymy Paniom spełnienia wszelkich marzeń, dobrego zdrowia oraz wiele radości.

 

Hanna Grochowska

Zdj. Sł. Ronowicz ZSS 

Powrót na górę strony