"ZIMOWY SPARING 2011"

Data publikacji 14.12.2011

VI Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie "ZIMOWY SPARING 2011" o puchary: Przewodniczącego ZG NSZZ Policjantów, Przewodniczącej Zarządu Szkolnego NSZZP CSP oraz Prezesa Legionowskiego Towarzystwa Sportowego zakończone.

W minioną sobotę na strzelnicy CSP w Legionowie odbyła się VI edycja zawodów strzeleckich "ZIMOWY SPARNING 2011". Tym razem do sportowej rywalizacji stanęło 21 zespołów, czyli 68 strzelców reprezentujących niemal wszystkie slużby mundurowe oraz cywilne środowiska strzeleckie.

W kwalifikacjach imprezy rywalizowano w dwóch konkurencjach pistoletowych, a wyłonionych 8 najlepszych zawodników rozegrało miedzy sobą finał.

Strzelania dokładne (10 strzałów do tarczy TS2 w ciągu 60 sek.) i szybkie (12 strzałów do tarczy "czarny francuz" w ciągu 30 sek. na dystansie 25m.) było swoistą rozgrzewką przed ścisłym finałem polegającym na ostrzeliwaniu tarczy w całkowitej ciemności przy użyciu  latarki trzymanej przez zawodnika, z odległości 15m, dwunastoma sztukami amunicji w czasie 15 sekund z dodatkowym utrudnieniem w postaci wymiany magazynka. Niezwykle widowiskowy  finał  wzbudził wielkie zainteresowanie uczestników zawodów i w efekcie spowodował nieoczekiwane zmiany w klasyfikacji indywidualnej zawodów.

Jak zwykle na legionowskim obiekcie dominowała znakomita atmosfera i wzorowa organizacja. Dzięki operatywności gospodarzy z Zarządu Szkolnego NSZZ Policjantów, życzliwości Komendanta CSP Pana insp. dr. Romana Stawickiego oraz dzięki wsparciu imprezy przez: Tech Data, Zarząd Legionowskiego Towarzystwa Sportowego, Zarząd Główny NSZZ Policjantów, Agencję Konsalnet, firmy: Altex, Fam Pionki, 4shooter, Sharg - zwycięzcy zawodów otrzymali poza trofeami sportowymi także nagrody rzeczowe.

Komendant CSP Pan insp. dr Roman Stawicki oraz członkowie Honorowego Komitetu Organizacyjnego Zawodów zostali wyróżnieni złotym „Honorowym Medalem VI Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich ZIMOWY SPARING 2011”.

Z kronikarskiego obowiązku podać należy ze zwycięzcą indywidualnym zawodów został Marek Kowalczyk /COS ABW/ przed Witoldem Kwiatkowskim /Konsalnet/ oraz Grzegorzem ZIPPEREM /RED Jackets/. Drużynowo zwyciężyła ekipa KONSALNETU przed zespołem RED Jackets ( na codzień nauczyciele Zespołu Wyszkolenia Strzeleckiego CSP )oraz  reprezentacją klubu strzeleckiego SALWA Wołomin. Najlepsza wśród pań okazała się Agnieszka Grzęda-Woch, 2 miejsce wśród kobiet Edyta Trzcińska, 3 miejsce Katarzyna Dudkiewicz. Zwycięzców dekorowali Komendant CSP insp. Roman Stawicki, przewodniczaca Zarządu Szkolnego NSZZ Policjantów w CSP Dorota Cyma Końska, Kierownik Sekcji Strzeleckiej Legionowskiego Towarzystwa Sportowego - dobry duch tej imprezy - Adam Morawski, oraz fundatorzy nagród rzeczowych, przedstawiciele firm wspomagających jej organizację. Dziękując za udane współzawodnictwo brać strzelecka liczy na kolejne edycje tej uznanej w Polsce imprezy.

komunikat klasyfikacyjny

Tekst i zdjęcia: Bohdan Żyła