Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za nami kolejny kurs w kolorze NATO-BLUE

Data publikacji 02.12.2011

Taki kolor kamizelek służbowych dla policjantów spottersów w Europie określono w Rezolucji Rady Europy z dnia 3 czerwca 2010 r., w sprawie zaktualizowanego podręcznika z zaleceniami w zakresie międzynarodowej współpracy policyjnej ( …).

         Kamizelki w kolorze Nato-Bluenoszą również polscy spottersi. Czwarta edycja kursu specjalistycznego dla policjantów – spottersów odbyła się w Centrum Szkolenia Policji, w terminie 14-26 listopada br.

          Tradycyjnie już, zajęcia programowe realizowane były przy wsparciu spottersa wojewódzkiego z KWP Białystok oraz  przedstawicieli EKSTRAKLASY SA, PZPN i Biura Prewencji KGP.

          Spottersi uczestniczyli też w zajęciach wyjazdowych na  stadion KP Legia Warszawa SSA. Poznali zasady współpracy spottersa z kierownikiem służb porządkowych i informacyjnych klubu piłkarskiego na nowoczesnym stadionie spełniającym wymogi UEFA.

          Kolejne zajęcia wyjazdowe, to udział w meczu EKSTRAKLASY pomiędzy drużynami Legia Warszawa a Lechia Gdańsk również na stadionie Legii Warszawa. Była to znakomita okazja, aby poczuć atmosferę masowej imprezy sportowej, poznać współdziałanie różnych podmiotów w czasie jej  zabezpieczania, a także stosowanie w praktyce kanonów „Kodeksu kibica”.

          Słuchacze znaleźli też czas na wizytę w Muzeum Sportu w Warszawie. Zapoznali się z dorobkiem wybitnych mistrzów i olimpijczyków z naszego kraju. 

          W ostatnim dniu kursu tj. 26 listopada br., spottersi zostali poddani egzaminowi weryfikującemu stopień przyswojenia wiedzy i umiejętności.  Egzamin dla wszystkich zakończył się sukcesem.

 

Leszek Dyduch ZSP/Hanna Grochowska WP

                                                                                                                                                                     zdj. ze zbiorów ZSP

Powrót na górę strony