Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nasi strzelcy zwyciężyli

Data publikacji 30.11.2011

Nauczyciele policyjni Zespołu Szkolenia Strzeleckiego Zakładu Interwencji Policyjnych Centrum Szkolenia Policji – Międzynarodowymi Mistrzami Szkół i Ośrodków Szkolenia Policji w strzelectwie 2011.

            Podczas zorganizowanych 19 listopada br., w Szkole Policji w Słupsku Międzynarodowych Mistrzostw Szkół i Ośrodków Szkolenia Policji, drużyna współpracującego z CSP Legionowskiego Towarzystwa Sportowego zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej.

            Także najważniejszy laur klasyfikacji indywidualnej przypadł policjantowi naszej szkoły. Podinsp Adam Morawski – na co dzień starszy wykładowca Zespołu Szkolenia Strzeleckiego CSP pokonał wszystkich uczestników. W mistrzowskiej drużynie LTS, która w dobrym stylu pokonała między innymi reprezentacje słupskiej ( II miejsce) i pilskiej ( III miejsce ) szkoły Policji startowali: podinsp Adam Morawski ZIP CSP, st. asp. Andrzej Idzikowski – instruktor Zespołu Szkolenia Strzeleckiego ZIP CSP, st. kpr. Służby Więziennej w st. spoczynku Andrzej Wasiak.

            W tegorocznym współzawodnictwie, poza przedstawicielami polskich szkół policyjnych, udział wzięli reprezentanci Szkoły Policji Litwy, niemieckiej Wyższej Szkoły Zawodowej Policji w Oranienburgu, Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie oraz przedstawiciele Biura Kadr i Szkolenia KGP.

           Gościowi z zagranicy przypadło zwycięstwo w honorowej konkurencji strzelania z pistoletu czarnoprochowego. Jurgen Robutka z Wyższej Zawodowej Szkoły Policji w Oranienburgu zademonstrował najlepsze opanowanie tego rodzaju broni.

            Główne konkurencje zawodów to strzelanie statyczne: dwie 10 strzałowe serie wykonywane do tarczy do strzelań dokładnych na 25 m oraz strzelanie sytuacyjne z dobiegiem - 12 strzałów do przemieszczających się dwóch tarcz TS 9 .

            Gospodarze oraz goszczący na zawodach przedstawiciele Biura Kadr i Szkolenia KGP zapewnili o kontynuowaniu imprezy w rozszerzonej formule organizacyjnej. Zaproszenie do udziału w zawodach zostanie skierowane również innych jednostek szkoleniowych służb mundurowych RP.

                                                                                                                                                                                  Bogdan Żyła

zdj. SP Słupsk i A Morawski ZIP CSP

Powrót na górę strony