Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odwiedziny Mistrza

Data publikacji 24.11.2011

We wtorek, 22 listopada br., w Zakładzie Interwencji Policyjnych Centrum Szkolenia Policji, miały miejsce niecodzienne odwiedziny. Nauczycieli policyjnych odwiedził mistrz japońskiej sztuki walki AIKIDO Masahiro TANIGUCHI, posiadacz stopnia mistrzowskiego 5 DAN.

          Mistrz Masahiro Taniguchi od wielu lat jest zaprzyjaźniony z Centrum Szkolenia Policji. W latach 1998 – 2000 pracował w CSP jako wolontariusz japońskiej organizacji Japan International Cooperation Agency (JICA) w ramach sekcji Japan Overeas Cooperation Volunteers (JOCV). Organizacja ta, prowadzi działalność między innymi w dziedzinie edukacji i sportu. Do dnia dzisiejszego w jej strukturach pracowało ponad 30 000 wolontariuszy, w ponad 80 krajach.

          W ramach wolontariatu w ówczesnym Zakładzie Taktyki i Technik Interwencji Pan Taniguchi zajmował się sportem i propagowaniem sztuki walki Aikido w środowisku policyjnym. Prowadził zajęcia dla kadry i słuchaczy CSP ze sztuki samoobrony, jednocześnie zapoznając uczestników ze zwyczajami i kulturą japońską.

          Podczas pobytu w Polsce w ostatnich dniach Pan Taniguchi przeprowadził szereg seminariów, pokazów i egzaminów na kolejne stopnie wtajemniczenia w Aikido.

          Mistrz Masahiro Taniguchi z sentymentem wspominał pobyt w CSP, jednocześnie wyraził swój duży podziw na widok nowych obiektów sportowych i poziomu prowadzonych zajęć.

 

Tomasz Maczuga ZIP

zdj. Mariusz Mazewski  ZSS i ze zbiorów CAA Polska 

Powrót na górę strony