„Szkolenie policjantów w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy”

Data publikacji 23.11.2011

Biuro Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, realizuje projekt „Szkolenie policjantów w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy”. Wczoraj, w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, 59 funkcjonariuszy ukończyło pierwszą edycję tego szkolenia.

Projektem zostanie objętych 3120 funkcjonariuszy ze wszystkich garnizonów w kraju.

Głównym celem projektu jest uzyskanie przez uczestników szkoleń uprawnień formalnych oraz umiejętności udzielania poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Umiejętności, jakie nabędą uczestnicy szkoleń będą przez nich wykorzystywane m.in. w sytuacjach związanych z wykonywaniem zadań zawodowych, w tym podczas realizacji operacji policyjnej zabezpieczenia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

Do września 2013 roku, kiedy to zakończy się realizacja projektu, jego uczestnicy będą korzystać z zaplecza dydaktycznego i logistycznego Zakładu Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji.

źródło:  KGP

zdj. Piotr Maciejczak KSP