Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przed EURO 2012

Data publikacji 18.11.2011

Od 16 listopada br., trwa seminarium zorganizowane przez Szkołę Policji w Słupsku, poświęcone przygotowaniom polskiej Policji do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Ostatnie trzy dni spotkania odbywają się w Centrum Szkolenia Policji.

           W seminarium uczestniczą też przedstawiciele Policji niemieckiej, którzy przedstawili swoje doświadczenia związane z zabezpieczeniem XVIII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2006 roku.

            Dziś, w Centrum Szkolenia Policji z uczestnikami seminarium spotkali się: Zastępca Dyrektora Głównego Sztabu Policji KGP insp. Andrzej Ostas oraz Zastępca Komendanta ds. Logistycznych podinsp. Anna Gołąbek.

            Naczelnik Wydziału Prezydialnego mł. insp. Tomasz Piechowicz zaprezentował Centrum Dowodzenia Operacją i Wymiany Informacji, a także zakres i stan przygotowań CSP do udziału w zabezpieczeniu przyszłorocznych rozgrywek. Goście poznali również strukturę i zadania, jakie realizuje szkoła.

            W programie zaplanowano jeszcze wizytę w Stołecznym Stanowisku Kierowania, Zwiedzanie Stadionu Narodowego i spotkanie z kierownikiem ds. bezpieczeństwa, przedstawienie organizacji, zakresu i taktyki działania oddziałów prewencji Policji, na przykładzie OPP w Warszawie oraz obserwację przedsięwzięć realizowanych w ramach zabezpieczenia ligowego meczu odbywającego się na Stadionie Legii w Warszawie (Legia Warszawa – Lechia Gdańsk).

            Seminarium zakończy się 20 listopada br.

Hanna Grochowska

zdj. Mariusz Mazewski ZSS 

Powrót na górę strony