Święto nauczycieli

Data publikacji 14.10.2011

Nagrody, listy gratulacyjne, pamiątkowe ryngrafy i kwiaty otrzymali, wyróżnieni z okazji Dnia Edukacji Narodowej, nauczyciele i pracownicy Centrum Szkolenia Policji.

Już po raz czwarty obchodziliśmy to miłe święto wspólnie z nauczycielami naszego miasta i powiatu.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej odprawionej w intencji pracowników legionowskiej oświaty w Kościele św. Jana Kantego w Legionowie. W nabożeństwie uczestniczyli m.in. Komendanci, kadra i poczet sztandarowy CSP.

13 października br., w sali widowiskowej Urzędu Miasta Legionowo sześcioosobowa grupa nauczycieli policyjnych oraz trzynastu pracowników Policji otrzymało podziękowania i nagrody. Wręczali je: Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. dr Roman Stawicki, Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych mł. insp. Jarosław Gałuszka oraz Zastępca Komendanta ds. Logistycznych podinsp. Anna Gołąbek.

W czasie uroczystości Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Pan Antoni Duda oraz Przewodnicząca Zarządu Szkolnego NSZZ Policjantów CSP Pani Dorota Cyma-Końska, za dotychczasową współpracę, medalem okolicznościowym „Z okazji XX-lecia NSZZP”, wyróżnili Komendanta Centrum Szkolenia Policji insp. dr. Romana Stawickiego. „Honorowe Odznaki NSZZP” otrzymali: Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych mł. insp. Jarosław Gałuszka, Zastępca Komendanta ds. Logistycznych podinsp. Anna Gołąbek oraz Naczelnik Wydziału Prezydialnego mł. insp. Tomasz Piechowicz.

Spotkanie w Ratuszu uświetnił występ Pani Katarzyny Sylla, wiolinistki, studentki Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, stypendystki Prezydenta Miasta Legionowo w kategorii stypendiów artystycznych.

Swoje umiejętności zaprezentowali także słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego SZP-2/11 i SZP-3/11. Pokaz z zakresu taktyki i technik interwencji przygotował podinsp. Krzysztof Kozyra z Zakładu Interwencji Policyjnych CSP.

Recital Mariana Opani zakończył uroczystość obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Hanna Grochowska

zdj. Marcin Grzeszyk WMiOSz