Granaty, środki chemiczne i sygnalizacyjne

Data publikacji 23.09.2011

W hali technik interwencji Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyła się prezentacja granatów, środków chemicznych i sygnalizacyjnych.

W prezentacji zorganizowanej przez firmę IBCOL Polska Sp. z o. o., wzięli udział przedstawiciele Oddziałów Specjalnych Żandarmerii Wojskowej w Warszawie i Mińsku Mazowieckim, Służby Więziennej, Centralnego Biura Śledczego, Biura Operacji Antyterrorystycznych, Komendy Głównej Policji oraz Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Uczestnicy pokazu zapoznali się ze specyfikacją techniczną prezentowanych produktów. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Produkty brazylijskiego producenta, firmy Condor wywarły duże wrażenie na uczestnikach pokazu.

To niezwykłe spotkanie był znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy na temat środków obezwładniających, które stosowane są na świecie do tłumienia zamieszek.

Hubert Kowalik – ZIP

zdj. Hubert Kowalik – ZIP