Spotkanie policjantów z trzecioklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 1

Data publikacji 16.09.2011

14 września br., policjanci z Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Legionowie.

Celem lekcji realizowanej przez kom. Agnieszkę Sałkowską i kom. Radosława Kobrysia było zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego korzystania z drogi.

W czasie zajęć omówiono też podstawowe gesty podawane przez policjanta kierującego ruchem. Policjanci udzielali odpowiedzi na zadawane przez uczniów pytania dotyczące m.in. pracy w Policji, czy stopni policyjnych.

Dzieci otrzymały opaski odblaskowe, ponadto przekazano płyty z filmem edukacyjnym dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz naklejki odblaskowe.

Podczas spotkania funkcjonariusze korzystali z wyposażenia samochodu przeznaczonego do działań profilaktyczno – edukacyjnych.

Agnieszka Sałkowska ZRD

zdj.  Agnieszka Sałkowska ZRD