Specjalistyczne zajęcia poligonowe

Data publikacji 10.06.2011

W dniu 1 czerwca 2011 r. przeprowadzono całodzienne, specjalistyczne zajęcia poligonowe których celem było opanowanie charakterystycznych dla Żołnierzy Biura Ochrony Rządu zadań konwojowych.

Kadra ZIP pod okiem instruktorów na co dzień zabezpieczających najważniejsze osoby w Kraju, zgłębiała i ćwiczyła reagowanie na zagrożenia wobec osób ochranianych oraz zapoznała się z teoretycznymi i praktycznymi aspektami służby ochronno -  konwojowej.

Drugim etapem działań poligonowych było odbycie ćwiczeń strzeleckich z wykorzystaniem broni będącej obecnie w dyspozycji Policji oraz egzemplarzy broni strzeleckiej wycofywanej z czynnej służby. Przypomniano zasady posługiwania się pistoletami TT wz 33, pistoletami maszynowymi PM-63, krajowymi konstrukcjami rewolwerów GWARD, karabinkami AK z tłumikami dźwięku, Karabinami Maszynowymi PK oraz karabinami wyborowymi SWD.

Szkolenie realizowane było w warunkach pozoracji pola walki i potwierdziło ponadprzeciętny poziom umiejętności strzeleckich policjantów ZIP CSP.

Należy podziękować Kierownictwu Biura Ochrony Rządu, i bezpośrednio zaangażowanych w realizację tego przedsięwzięcia Żołnierzom Oddziału Szkolenia BOR za profesjonalne przeprowadzenie zajęć oraz możliwość skorzystania z wzorowo utrzymanych obiektów poligonowych.

Adam Morawski

zd. Andrzej Idzikowski