Wizyta delegacji z Ukrainy

Data publikacji 08.06.2011

W dniu 7 czerwca na terenie Centrum Szkolenia Policji przebywali przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy z Naczelnikiem Zarządu Głównego, Dowódcą Wojsk Wewnętrznych MSW Ukrainy generałem-lejtnantem Sergijom Jarowyjewym na czele.

Poza generałem w wizycie uczestniczyli Rektor Państwowej Akademii Spraw Wewnętrznych Ukrainy, generał-lejtnant milicji Wałentyn Kowałenko, Naczelnik Zarządu Głównego MSW Ukrainy w m. Kijowie generał-lejtnant milicji Ołeksij  Krykun, Naczelnik Zarządu Kontaktów Międzynarodowych, płk. mlicji Sergij Kaliuk, Naczelnik Ochrony Ministra st. lejtnant Jurij Prewedion, Naczelnik Zarządu Kontaktów Społecznych, ppłk milicji Wiktoria Kusznir, I sekretarz Ambasady Ukrainy w RP Yuriy Lototskyi oraz osoby im towarzyszące. Ze strony polskiej delegacji towarzyszył Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP mł. insp. Rafał Łysakowski oraz Dyrektor Głównego Sztabu Policji KGP insp. Krzysztof Lis.

Wizyta delegacji ukraińskiej związana była z przyjazdem do Warszawy Ministra Spraw Wewnętrznych Ukrainy generała-lejtnanta milicji Anatolija Mogyliowa.

Strona ukraińska, po spotkaniu z Zastępcą Komendanta Centrum Szkolenia Policji  mł. insp. Jarosławem Gałuszką i zapoznaniem się z działalnością szkoły, zwiedziła powstające w ramach przygotowań do EURO 2012 Centrum Dowodzenia Operacją oraz nowo powstałe Międzynarodowe Centrum do Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych.

Joanna Sokołowska

zdj. podkom. Roman Majewski