„Święto Rodziny”

Data publikacji 30.05.2011

„Święto Rodziny” to hasło spotkania, podczas którego policjanci z Centrum Szkolenia w Legionowie promowali zasady bezpieczeństwa wśród najmłodszych i ich rodzin.

W dniu 26 maja 2011 r. na terenie Przedszkola Miejskiego nr 2 w Legionowie przy ulicy Jagiellońskiej 40 odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyło około 70 dzieci wraz ze swoimi opiekunami.

Na zaproszenie Dyrekcji Przedszkola, udział w przedsięwzięciu wzięło także Centrum Szkolenia Policji. Kadra Zakładu Ruchu Drogowego – podinsp. Dariusz Gajewski, kom. Andrzej Przekaziński, podkom. Sławomir Hołoweńko i podkom. Marek Bocian,  zapoznała dzieci z zasadami bezpiecznego korzystania z drogi. Przeprowadzono także konkurs wiedzy dotyczący budowy, wyposażenia i eksploatacji roweru oraz właściwego ubioru rowerzysty. Dzieciom wręczono nagrody: płyty z filmem edukacyjnym dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz naklejki odblaskowe.

Podczas spotkania korzystano z wyposażenia samochodu przeznaczonego do działań profilaktyczno – edukacyjnych oraz zaprezentowano motocykle służbowe. Pojazdy wzbudziły duże zainteresowanie dzieci oraz ich opiekunów.

kom. Andrzej Przekaziński

zdjęcia: kom. Andrzej Przekaziński