Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 18.01.2007

Urządzenia do pomiaru prędkości, do znakowania miejsc zdarzenia, narkotesty, urządzenia do badania stanu trzeźwości kierowców – czyli sprzęt i wyposażenie Policji ruchu drogowego – były motywem przewodnim dzisiejszych Targów Gdańskich.  

zdjęcie Już po raz czwarty przedstawiciele Policji, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i Państwowej Straży Pożarnej spotykają się w legionowskim CSP. Obecna edycja Targów Gdańskich obejmuje sprzęt i wyposażenie ruchu drogowego. W holu głównego budynku dydaktycznego swoje stoiska wystawiło 20 firm. Na placu alarmowym 6 firm już od godzin rannych demonstrowało sprzęt transportowy wyposażony w najnowsze zdobycze techniki zapewniające sprawną i szybką kontrolę i rejestrację zdarzeń drogowych.
 
 
zdjęcie Wśród prezentowanych na ekspozycji samochodów mieliśmy możliwość zobaczyć perełki warszawskiej Policji: Opla Vectrę - najszybszy policyjny samochód i motocykl BMW z wideo rejestratorem. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się też eksponowany na Targach śmigłowiec, który w zależności od potrzeb Policji mógłby wspierać ją w działaniach drogowych, poszukiwawczych, czy z „lotu” ptaka monitorować stan bezpieczeństwa regionu. Stoiskom towarzyszyły prezentacje multimedialne skierowane do przedstawicieli służb mundurowych odpowiedzialnych za wyposażenie i określanie standardów i norm sprzętu swoich formacji. Trudny wybór - bo jest, w czym wybierać, a i oferty są kuszące.

zdjęcie Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem również ze strony naszej kadry dydaktycznej i słuchaczy, którzy z pewnością po powrocie do swoich jednostek, jeszcze nie zastaną tak fantastycznego sprzętu, jednak będą posiadać orientację, w jakich kierunkach zmierza rozwój nowoczesnej Policji, w której przyjdzie im pracować.


Anna Galant, rzecznik CSP
zdj. P. Maciejczak, ZKS

Powrót na górę strony