Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 14.01.2007

Policyjny sprzęt, pokazy, zdjęcia, asystowanie młodym wolontariuszom – krótko mówiąc: po raz kolejny graliśmy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy!  

Wczoraj, jak co roku zagrała orkiestra Jurka Owsiaka. Temat tegorocznego Finału był taki sam, jak przed rokiem. Okazuje się, że pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach, jak i nauka pierwszej pomocy, to w Polsce dziedziny, w których dużo jeszcze jest do zrobienia. CSP od lat niezmiennie uczestniczy w kolejnych Finałach WOŚP.

Tym razem włączyliśmy się do działań szkoły Nr.8 przy ul. Zegrzyńskiej w Legionowie. Już od rana nasi słuchacze w trosce o bezpieczeństwo młodych wolontariuszy asystowali im podczas tradycyjnej zbiórki pieniędzy na rzecz Orkiestry. Braliśmy również udział w licznych propozycjach edukacyjno-rozrywkowych na terenie samej szkoły, prezentując pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, policyjnych technik interwencji, treningu sekcji Judo działającej przy naszej szkole. Dużym zainteresowaniem zgromadzonych w szkole osób cieszyły się możliwości pobrania śladów linii papilarnych, i obejrzenia z bliska policyjnego sprzętu w postaci motocykla czy radiowozu.
   

zdjęcieDla dzieci przygotowaliśmy niespodziankę, która realizuje marzenia o mundurze – wiele z nich wróciło do domu z zabawnymi zdjęciami w mundurach policjantów. Najmłodsi wybierali fotografie z „inspektorem sową” – maskotką CSP. Nasi policjanci uczestniczący w imprezie wspierali również tradycyjną zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar wypadków, przyłączyli się do akcji krwiodawczej, która z naszej inicjatywy towarzyszyła tegorocznemu finałowi.

 

Anna Galant, rzecznik CSP
zdj. P. Maciejczak, ZKS

Powrót na górę strony