Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 10.01.2007

Ta prośba wzruszyłaby każdego. Do Centrum zadzwoniła zrozpaczona matka Szukała dawców krwi dla swojego syna – młodego żołnierza zakażonego sepsą.  

Po raz kolejny policjanci CSP ratują życie ludzkie. W akcjach krwiodawczych, które stały się stałym elementem życia szkolnego Centrum uczestniczy bezinteresownie zawsze wielu słuchaczy. Wczoraj dali dwukrotnie dowód, że etyka zawodowa młodych adeptów policyjnego zawodu stoi na wysokim poziomie.

Ta prośba wzruszyłaby każdego. Do Centrum zadzwoniła zrozpaczona matka Szukała dawców krwi dla swojego syna – młodego żołnierza zakażonego sepsą. Łukasz leży w bardzo ciężkim stanie na oddziale intensywnej terapii w jednym z warszawskich szpitali. Jego obecny stan zdrowia wymaga stałego przetaczania krwi.

Na jej apel natychmiast odpowiedziało prawie 30 słuchaczy, którzy już wczesnym rankiem następnego dnia udali się na Saską, do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Warszawie, by ratować swojego rówieśnika. Nasza krew wsparła Łukasza w walce o życie.

Tego dnia nasi policjanci ratowali również drugiego mężczyznę. Konrad leży w szpitalu onkologicznym po naświetlaniu. Do prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzebował zdrowych płytek krwi... Ze strony słuchaczy nie było żadnych wątpliwości. Każdy z nich ma, bowiem świadomość, że życie ludzkie jest wartością nadrzędną, do której ochrony powołany jest policjant. To ważne, by było nie tylko bezpieczne, ale również przebiegało bez żadnych innych zakłóceń.
  
zdjęcieDzisiaj natomiast rozpoczęliśmy akcję krwiodawczą towarzyszącą XV Finałowi WOŚP. Do ambulansu od godziny 10.30 zgłaszają się ochotnicy, którzy dzielą się krwią z osobami, będącymi w podobnej sytuacji jak Łukasz i Konrad.

Anna Galant, rzecznik CSP
zdj. P. Maciejczak, ZKS
Powrót na górę strony