Służba na wodach

Data publikacji 04.04.2011

2 kwietnia br., w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zakończył się pierwszy etap kursu specjalistycznego dla policjantów realizujących zadania na wodach i terenach przywodnych – DZW-2/11.

W trakcie pobytu w Centrum Szkolenia Policji słuchacze zdobyli wiedzę teoretyczną  niezbędną do wykonywania zadań na wodach i trenach przywodnych.

Realizowali również spotkania profilaktyczne dla dzieci ze szkół podstawowych w Legionowie. Uczestniczyli w przelocie śmigłowcem policyjnym. Przelot uwzględniał locję wód śródlądowych w rejonie Warszawy.

Kolejny etap kursu będzie realizowany w Bazie Szkoleniowej CSP w Kalu, gdzie na początku czerwca br.,  sześćdziesięciu policjantów będzie doskonaliło umiejętności na wodach otwartych.

asp. Artur Komosiński ZSS

zdj. Mariusz Mazewski ZSS