Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poślizg kontrolowany

Data publikacji 16.02.2011

Bezpieczne wyprowadzanie pojazdu z poślizgu, zwłaszcza w warunkach zimowych, to niezwykle cenna umiejętność każdego kierowcy. Ukończenie odpowiedniego kursu w Centrum Szkolenia Policji pozwoliło nabyć taką sprawność jednemu z uczestników aukcji prowadzonej w ramach XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

            Kurs wyprowadzania pojazdu z poślizgu był jedną z wielu atrakcji wystawionych na aukcję przez Komendę Główną Policji.  Zwycięzcą licytacji został Pan Maciej Iwiński z Warszawy.

            Jazda pod czujnym okiem instruktora z Zakładu Ruchu Drogowego CSP, a przede wszystkim udzielany na bieżąco instruktaż spowodował, że właściwe operowanie kołem kierownicy i pedałem gazu na śliskiej nawierzchni nie stanowiło większego problemu dla naszego niezwykłego słuchacza.

            Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych mł. insp. Jarosław Gałuszka wręczył Panu Maciejowi certyfikat potwierdzający ukończenie kursu. Podziękował również za wsparcie XIX   Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

            Do podziękowań dołączył się także Zastępca Kierownika ZRD podinsp. Dariusz Boruszewski oraz instruktor ZRD asp. sztab. Waldemar Dudkowski , który prowadził zajęcia z Panem Maciejem.  

 

Hanna Grochowska

zdj. Mariusz Mazewski ZSS 

Powrót na górę strony