Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śpiewający policjanci

Data publikacji 09.02.2011

Francuski Tourdion, Lollipop, czy afrykańskie rytmy Siyahamb, to tylko nieliczne z utworów, które rozbrzmiewały wczoraj w sali widowiskowej Urzędu Miasta Legionowo. Wszystko odbyło za sprawą Chóru Komendy Stołecznej Policji pod dyrekcją Pani Sylwii Krzywdy.

           Chór przyjechał do Legionowa na zaproszenie Komendanta Centrum Szkolenia Policji insp. dr. Romana Stawickiego.

           Na widowni oprócz Prezydenta Miasta Legionowa Pana Romana Smogorzewskiego, Komendantów, pracowników i słuchaczy CSP zasiedli też mieszkańcy Legionowa.

           Chór, który składa się w większości z policjantów i pracowników cywilnych polskiej Policji, jest jednym z trzech chórów działających w naszej formacji. W swoim dorobku posiada bogaty repertuar. Tym razem dzięki zaprezentowanym utworom widownia została zabrana w niecodzienną muzyczną podroż dookoła świata.

           W pierwszej części występu przenosiliśmy się z kontynentu na kontynent, by poczuć klimatyczną muzykę różnych krajów. Druga część koncertu, to świat operetki. Mogliśmy usłyszeć m. in. utwory z „Księżniczki Czardasza” Emmericha Kalmána, czy „Duet Kotów” Gioachino Rossiniego. „Libiamo”, utwór z opery Traviatta  stanowił wielki finał koncertu.

           Występ bardzo się podobał, co było widać po żywiołowej reakcji publiczności. Nie obyło się oczywiście bez owacji na stojąco!

           Mamy nadzieję, że już niedługo ponownie usłyszymy artystów chóru Komendy Stołecznej Policji.

 

Magdalena Błażejak/Hanna Grochowska

zdj. Mariusz Mazewski 

Powrót na górę strony