Forum Pełnomocników ds. Ochrony Praw Człowieka

Data publikacji 19.11.2010

19 listopada br., zakończyło się Forum Pełnomocników ds. Ochrony Praw Człowieka funkcjonujących w Policji. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Out and Safe” realizowanego przez Kampanię Przeciw Homofobii oraz Komendę Główną Policji.

W zorganizowanych na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach trzydniowych warsztatach, uczestniczyli Pełnomocnicy ds. Ochrony Praw Człowieka z KWP/KSP oraz ze szkół policyjnych, a także  członkowie zarządu Kampanii Przeciw Homofobii, którzy  przedstawili swoje oczekiwania w zakresie współpracy z Policją. Gości powitał Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych Centrum Szkolenia Policji mł. insp. Jarosław Gałuszka.

Głównym celem spotkania było usystematyzowanie bieżących działań oraz rozpoczęcie przygotowań do zaplanowanych na 2011 rok ogólnopolskich warsztatów antydyskryminacyjnych. Omówiono przebieg realizacji szkoleń z zakresu przestępstw z nienawiści  - korzyści i problemy natury systemowej. Pełnomocnicy pracowali też nad przygotowaniem materiałów dydaktycznych przydatnych podczas spotkań ze środowiskami mniejszości, w tym polskiego LGBT (Lesbians, Gays, Bisexuals, Transgenders).

Bardzo ważnym momentem dla wszystkich uczestniczących w spotkaniu było wystąpienie Komendanta Głównego Policji gen. insp. Andrzeja Matejuka.

Zaproszony do udziału w warsztatach oficer niemieckiej Policji podzielił się swoimi doświadczeniami w obszarze pracy ze środowiskiem LGBT.

Spotkanie zakończyło się podsumowującą dyskusją.

Hanna Grochowska

zdj.  Marek Hańczuk ZKP