Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 29.11.2006

Tym razem Prawo stało się głównym tematem nowego turnieju policyjnej wiedzy. Do eliminacji konkursowych „Mistrz Prawa” przystąpiło 145 słuchaczy. Jurorzy z Zakładu Taktyki Kryminalistycznej wyłonili 10 najlepszych osób. Tym „jednym z dziesięciu” okazał się - post. Piotr Bazyluk. 

W okresie od 23 do 27 listopada 2006 r. na auli CSP przeprowadzono I Turniej Wiedzy Prawniczej „Mistrz Prawa”. Turniej został zorganizowany przez Zakład Taktyki Kryminalistycznej , zaś jego uczestnikami byli słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego NPU 2. Do I etapu turnieju przystąpiło 145 słuchaczy, których zadaniem było udzielenie poprawnych odpowiedzi na 50 pytań testowych z zakresu prawa karnego materialnego, prawa karnego procesowego oraz ustawy o Policji.

W dniu 27 listopada 2006 r. do kolejnej tury turnieju przystąpiło 7 słuchaczy, którzy uzyskali największą ilość poprawnych odpowiedzi z testu wiedzy. Podobnie jak w znanym teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, słuchacze odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzącego turniej wykładowcę Zakładu Taktyki Kryminalistycznej, będąc wskazanymi do odpowiedzi przez przeciwników. Walczących o zwycięstwo finalistów wiernie dopingowali koledzy i koleżanki z kursu, którzy bawili się równie dobrze jak uczestnicy.

Zwycięzcami I edycji Turnieju Wiedzy Prawniczej „Mistrz Prawa” zostali:

I miejsce – post. Piotr Bazyluk,

II miejsce - post. Tomasz Wiącek,

III miejsce - post. Sylwester Andrusiak

zdjęcie Finalistom oraz uczestnikom serdecznie gratulowała i wręczyła nagrody zastępca Komendanta CSP podinsp. Anna Rosół .

Wykładowcy Zakładu Taktyki Kryminalistycznej mają nadzieję, że w przyszłości będą organizowane kolejne edycje Turnieju Wiedzy Prawniczej „Mistrz Prawa”. Turniej taki z pewnością przyczynić się może do pogłębienia wiedzy z przedmiotów prawniczych, jak też stanowić formę powtórzenia wiadomości przed zbliżającymi się egzaminami końcowymi.

podkom. Ewa Jakimiuk ZTK CSP
Powrót na górę strony