Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 29.11.2006

Kolejna grupa uczniów jednej z legionowskich szkół podstawowych gościła w CSP. Tym razem dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr. 35 przyjęli policjanci z Zakładu Ruchu Drogowego.  

Dzisiaj pochmurny dzień rozjaśniły nam uśmiechy dzieci ze społecznej szkoły podstawowej z Legionowa. Dzieciaki przybyły nie tylko w celu zaspokojenia ciekawości jak uczą się policjanci w Centrum, czy piszą jak oni – klasówki i dostają oceny.
 
Celem tego spotkania było głównie ich bezpieczeństwo, a szczególnie droga do szkoły i zachowanie się na ulicy. Dlatego też zostali przyjęci przez policjantów zakładu Ruchu Drogowego. Wycieczkę po szkole dzieci rozpoczęły od hali sportowej, gdzie policjanci ćwiczą swoją sprawność i techniki interwencji. Po zakładzie oprowadzał ich sam kierownik, który opowiadał im jak ważna jest troska o własne bezpieczeństwo i jak to robią policjanci, a chwilę później mieli możliwość obejrzenia praktycznych ćwiczeń na matach.
 
zdjęcie Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia obrazujące pracę policyjnego technika kryminalistyki nad zabezpieczaniem śladów przestępstwa i zajęcia z policjantami Zakładu Ruchu Drogowego. Dzieci wysłuchały wykładu na temat bezpieczeństwa na ulicy, kontaktów z nieznanymi osobami, a także, czym może skończyć się zabawa w nieodpowiednim miejscu.
 
Potem nasi mili goście przeszli na strzelnicę, gdzie pod kontrolą instruktorów mieli możliwość obejrzenia policyjnej broni i zwiedzenia tej niezwykłej sali lekcyjnej. Na koniec policjanci RD przygotowali dla nich pokaz jazdy na motocyklach. Wielką frajdą - zwłaszcza dla chłopców była możliwość obejrzenia takiego motoru czy wnęrtza policyjnego radiowozu z bliska.

podinsp. Anna Galant, rzecznik prasowy CSP
Powrót na górę strony