Goście z Republiki Mołdowy w CSP

Data publikacji 18.08.2010

Dzisiaj Centrum Szkolenia Policji gości dziewięcioosobową delegację policjantów z Mołdowy, której przewodniczy Szef Gabinetu Ministra Spraw Wewnętrznych Mołdowy. Goście przebywają na terenie Polski w ramach programu dotyczącego praw człowieka i demokratyzacji systemu politycznego, realizowanego przez Misję OBWE w Republice Mołdowy.

Delegaci zostali przywitani przez Komendanta CSP insp. Arkadiusza Brzozowskiego. Następnie zapoznają się z polskim systemem szkolnictwa policyjnego. W trakcie pobytu goście złożą również wizytę w Zakładzie Interwencji Policyjnych, Zakładzie Służby Prewencyjnej, Zakładzie Ruchu Drogowego i Zespole Psychologów, gdzie zapoznają się z działalnością dydaktyczną Centrum Szkolenia Policji. W godzinach popołudniowych policjanci z Mołdowy spotkają się z mł. insp. Krzysztofem Łaszkiewiczem – Pełnomocnikiem Komendanta Głównego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka.

Renata Cedro

zdjęcia Mariusz Mazewski