Estońscy kadeci w Centrum Szkolenia Policji - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Estońscy kadeci w Centrum Szkolenia Policji

Data publikacji 14.11.2016

W dniach 6-10 listopada w Centrum Szkolenia Policji gościło 6 kadetów z Estońskiej Akademii Nauk o Bezpieczeństwie, którzy odwiedzili naszą jednostkę w ramach realizacji zagranicznych praktyk zawodowych.

     Estońscy funkcjonariusze zostali powitani przez Komendanta Centrum Szkolenia Policji insp. Annę Rosół oraz Zastępcę Komendanta ds. dydaktycznych mł. insp. Marcina Szyndlera. W trakcie spotkania inauguracyjnego kadeci zapoznali się z głównymi zadaniami realizowanymi przez CSP, a także strukturą organizacyjną szkoły. Mieli również okazję zwiedzić zaplecze dydaktyczno-sportowe naszej jednostki, które zaprezentowali im funkcjonariusze Zakładu Ruchu Drogowego oraz Zakładu Interwencji Policyjnych. Uczestniczyli też w zajęciach praktycznych zorganizowanych przez ZIP w Zespole Strzelnic CSP.

     Jednym z elementów wizyty była również wymiana doświadczeń zawodowych ze słuchaczami szkolenia zawodowego podstawowego podczas realizacji modułu rekreacyjno-sportowego, przygotowanego przez Wydział Organizacji Dydaktyki i Dowodzenia.

     W ramach odbywanych praktyk, nasi goście z Estonii złożyli także wizytę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie. Odwiedzili też Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.   

 

 

Tekst: Renata Cedro/WP
Zdjęcia: Mariusz Mazewski/ZSS, Komenda Powiatowa Policji w Legionowie