Powietrzne spotkania - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Powietrzne spotkania

Data publikacji 09.07.2010

07 lipca br. słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego oznaczonego symbolem SZP-2/10/II/3 wraz z opiekunem dydaktycznym mł. asp. Sławomirem Klimaszewskim, w ramach zajęć z Koła Prewencji Kryminalnej, wyjechali na lotnisko Głównego Sztabu Policji, które znajduje się w części lotniska Warszawa- Babice (Bemowo).

 

 Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki na temat rodzajów i budowy śmigłowców stacjonujących w jednostce, a także zasad bezpieczeństwa w trakcie lotu. Słuchacze zapoznali się przede wszystkim z budową i przeznaczeniem śmigłowców PZL Sokół, Bell oraz Mi-8. Mieli też możliwość wejścia do kabiny pilota i poznania wszystkich urządzeń znajdujących się wewnątrz. Duże zainteresowanie wzbudził śmigłowiec Mi-8 białej barwy, który wykorzystywany był do przewozu Papieża Jana Pawła II, podczas jego wizyt w Polsce.
 Kluczowym punktem wyjazdu, wzbudzającym najwięcej emocji, był lot śmigłowcem Mi-8, za sterami którego siedzieli policyjni piloci Głównego Sztabu Policji; kom. Ireneusz Kazimierczak i asp. sztab. Roman Szpręga.
 Około godz. 16 śmigłowiec wzniósł się w powietrze. Trasa przelotu przebiegała nad Warszawą, Legionowem i Zalewem Zegrzyńskim. Szczególny aplauz i głośne okrzyki słychać było, gdy słuchacze ujrzeli Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
 Po wylądowaniu nie było końca radości i wymianie wrażeń. Gromkimi brawami słuchacze podziękowali pilotom za atrakcyjny i bezpieczny lot. Wszyscy mają nadzieję, że pojawi się jeszcze możliwość kolejnych powietrznych spotkań.
 
Sławomir Klimaszewski ZSP/Hanna Grochowska WP
Foto Słuchacze SZP-2/10/II/3